Happening - realizacja działania projektowego "Ogród deszczowy z zieloną czytelnią"

29.10.2023 r. ulicami Krzeszowa przeszedł barwny korowód, który zachęcał mieszkańców do oszczędzania wody, jej retencji i dbania o środowisko lokalne. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem wykrzykiwali hasła umieszczone na plakatach, m.in.: "zbieraj wodę deszczową", "zakręcaj kran", "ogrody deszczowe zbiorą wodę". Podjęte działanie wywoływało uśmiech na twarzy wśród naszej społeczności lokalnej, ale również dało do myślenia na temat ochrony środowiska.

„Inicjatywa pod nazwą "Deszczowy ogród z zieloną czytelnią" realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna,  Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”.