Warsztaty ekologiczno - przyrodnicze w ramach Inicjatywy "Deszczowy Ogród z zieloną czytelnią".

W dniu 21.09.2023 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczno – przyrodnicze poprowadzone przez panią Dorotę Nagórny-Paruch w ramach realizacji przez Krzeszowskie Stowarzyszenie Oświatowe Inicjatywy pt. „Deszczowy ogród z zieloną czytelnią”.

Zajęcia poprowadzone z podziałem na grupy dostosowane były do wieku uczestników i dostarczyły wiele cennej wiedzy z zakresu ekologii.

Atrakcyjna forma zajęć, wiele materiałów roślinnych oraz interesująca prezentacja pozwoliła uczestnikom przyswoić nowe pojęcia takie jak: rośliny hydrofitowe, dendrologia, ogród deszczowy czy retencja wody.

Warsztaty dotyczyły również naszych zmysłów: wzroku, węchu, smaku i słuchu – ponieważ właściwie zaplanowany ogród dostarcza wielu wrażeń.

Wyposażeni w tak bogatą wiedzę przystępujemy do kolejnych działań:

• Klasy I-III opracują plakaty dotyczące ekologii, ochrony środowiska, retencji wody. Zostaną one zaprezentowane na wystawie zorganizowanej w szkole.
  • Klasy IV – VII rozpoczęły pracę nad plakatami, które będą prezentować podczas Happeningu. Barwny korowód  przewędruje ulicami Krzeszowa;
  • Klasy VII – VIII pomogą w nasadzeniach roślin w ogrodzie deszczowym, który powstanie przy Szkole Podstawowej w Krzeszowie.