Podsumowanie rodzinnego Challengu :)

Po rodzinnych zmaganiach na rowerze w ramach projektu „Międzyszkolny Challenge – rodzinne rowerowe wakacje”, wraz z początkiem września przyszedł czas na usystematyzowanie naszej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas warsztatów z funkcjonariuszami policji oraz specjalistą do spraw rowerów. Takie warsztaty pod nazwą „Bezpiecznie z rowerem” odbyły się zaraz w pierwszym tygodniu roku szkolnego. Mieliśmy możliwość zdobycia nowych informacji o budowie, konserwacji i właściwym użytkowaniu rowerów oraz przypomnieć sobie wiadomości na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Wyniki szkół w międzyszkolnej rywalizacji bardzo pozytywnie nas zaskoczyły. W sumie aż 99 uczniom udało się zabrać swoją rodzinę na ciekawą, atrakcyjną wycieczkę rowerową. Krzeszowskie „Powidlaki” przyniosły odpowiedź na pytanie, która szkoła zwyciężyła w challenge’u. Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce z wynikiem 33% wszystkich możliwych uczestników zajęły dwie szkoły – Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzeszowie Górnym oraz Szkoła Podstawowa w Krzeszowie. II miejsce z wynikiem 23% uczestników zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucisku, a III miejsce z wynikiem 18% uczestników zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Bielinach. Wszystkie szkoły podczas tej imprezy otrzymały w nagrodę atrakcyjne pomoce dydaktyczne, których wartość była zależna od zdobytego miejsca. Cieszymy się, że uczniowie tak licznie wzięli udział w realizacji naszego projektu i mamy nadzieję, że jazda na rowerze po naszej pięknej okolicy stanie się często wybieraną formą spędzania czasu wolnego w rodzinnym gronie.