Deszczowy Ogród z zieloną czytelnią

Projekt realizowany będzie od 01.09.2023 r. - 22.10.2023 r.

Inicjatywa ma na celu edukowanie dzieci i młodzieży w zakresie oszczędzania wody, dbania o środowisko i własne otoczenie. Uczestnikami będzie 142 uczniów SP w Krzeszowie, którzy będą w przyszłości wykorzystywać zdobytą wiedzę i w swoim otoczeniu propagować ideę ekologii. Pierwszym etapem będą warsztaty dla uczniów (3 grupy po 2 godz.) na temat ogrodnictwa, retencji wody, zastosowania roślin hydrofobowych oraz ogrodów deszczowych. Na zakończenie kl. I-III opracują ekologiczne plakaty, które zostaną zaprezentowane na szkolnej wystawie. Klasy IV-V zrobią happening zachęcający do postaw proekologicznych i informujący społeczność lokalną o Innowacji, jaką będzie stworzenie ogrodu deszczowego z zieloną czytelnią przy budynku szkoły. Klasy VI-VIII zaangażują się w prace ogrodnicze przy powstawaniu ogrodu. Stworzony ogród deszczowy będzie miał walory edukacyjne dla lokalnej społeczności jak również dla osób odwiedzających naszą miejscowość. Mieszkańcy zyskają atrakcyjne miejsce na odpoczynek.

Inicjatywa pod nazwą "Deszczowy ogród z zieloną czytelnią" realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: „Fundacja Przestrzeń Lokalna”, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja””