Piknik "Dużo wiemy- zdrowo żyjemy!"

Początkiem czerwca 2023 r. ruszyła  inicjatywa skierowana do mieszkańców: Bystrego, Łazowa, Kustrawy i Sigiełek pod nazwą „Dużo wiemy- zdrowo żyjemy!”.

Grupa nieformalna w składzie: Monika Kostyra, Danuta Łazorko i Małgorzata Kuś pod Patronem Krzeszowskiego Stowarzyszenia Oświatowego otrzymała dofinansowanie w wysokości 4 000 zł na realizację inicjatywy pt: „Dużo wiemy- zdrowo żyjemy!”.

W trakcie działań odbyły się zajęcia edukacyjne, jak i warsztatowe. Celem tych przedsięwzięć było podniesienie świadomości uczniów Szkoły Podstawowej w Bystrem, a także mieszkańców na temat zdrowego odżywiania. Inicjatywa „Dużo wiemy- zdrowo żyjemy!” skierowana była nie tylko do społeczności szkolnej, ale również lokalnej. Efektem podejmowanych aktywności było wzmocnienie relacji sąsiedzkich, a także koleżeńskich wśród uczniów w szkole. Trwałym efektem jest podniesienie poziomu wiedzy zdrowotnej najmłodszych mieszkańców.

Piknik, który odbył się 13 czerwca 2023 r. był dużym sukcesem organizacyjnym. Po występach artystycznych przyszedł czas na atrakcje. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie! Można było z pomocą pielęgniarki zmierzyć sobie poziom cukru i ciśnienie, lub obliczyć wskaźnik masy ciała BMI. Młodzież chętnie brała udział w grach i zabawach sportowych, korzystała z fotobudki i dmuchańca. Niewątpliwie dużą popularnością cieszyło się malowanie twarzy, a także poczęstunek przygotowany wspólnymi siłami przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łazowie i rodziców naszych uczniów. Atrakcji dla dzieci dostarczyli również policjanci z Posterunku Policji w Krzeszowie, oraz prężnie działający na naszym terenie druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łazowie i Bystrem. Wszyscy chętni mogli zrobić sobie zdjęcie w samochodach, założyć hełm i zapoznać się z umundurowaniem służb. Wiele osób uczestniczących w inicjatywie wyraziło chęć cyklicznego powtarzania takich wspólnych działań.

Wszystkim zaangażowanym w naszą lokalną inicjatywę serdecznie dziękujemy!

Inicjatywa pod nazwą "Dużo wiemy- zdrowo żyjemy!" realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: „Fundacja Przestrzeń Lokalna”, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja.