Szkolne Przygody Gangu Swojaków

Uczniowie klasy III po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym ,,Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Nowi bohaterowie Swojaki – wśród których są zagrożone i chronione gatunki zwierząt, przybliżyły uczniom piękno polskiej przyrody oraz pozwoliły odkryć przed nimi sekrety otaczającego ich środowiska. Uczniowie poznali zagrożone i chronione gatunki zwierząt występujące w Polsce i w najbliższej okolicy oraz dowiedzieli się w jaki sposób możemy je chronić. W pracę zostali zaangażowani także rodzice, wraz z którymi dzieci wykonywały zadania związane ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu i obserwacją przyrody. Teraz pozostaje trzymać kciuki, gdyż wykonana praca bierze udział w konkursie ogłoszonym w ramach realizacji programu.