W MIEŚCIE NAD WISŁĄ - wizyta klas 7-8 w stolicy

8-19 kwietnia siódmo – i ósmoklasiści spędzili w Warszawie, gdzie poznali niezwykłą historię naszej stolicy. Pierwszego dnia krzeszowska młodzież z zapałem typowym dla kibiców piłki nożnej obejrzała Stadion Narodowy i wysłuchała sportowych ciekawostek. Także warszawskie zoo okazało się ciekawą atrakcją dla uczniów. Jednak zwiedzając stolicę, nie można pominąć tak ważnych miejsc dla Polaków jak Stare Miasto i Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Kultury i Nauki czy też Muzeum Postania Warszawskiego. To właśnie tam krzeszowscy uczniowie uświadomili sobie, jak bogatą (ale również krwawą) przeszłość ma stolica. Wycieczka okazała się wartościową formą uzupełnienia wiadomości poznanych w czasie lekcji historii i języka polskiego.