PROFILAKTYKA NA SCENIE TEATRALNEJ

W piątek 12 kwietnia 2024 r. uczniowie z klas 3 - 6 wyjechali do Nowej Sarzyny na spektakleTeatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia. Urząd Gminy w Krzeszowie sfinansował zakup biletów i część kosztów przejazdu. Nasi młodsi wychowankowie obejrzeli spektakl ,,Nasz Szrek’’ dotyczący tolerancji. Przedstawienie (oparte na znanych dzieciom bajkach) uświadomiło widzom, że najważniejsze jest to, jakimi jesteśmy ludźmi, a nie jak wyglądamy. Z kolei uczniowie klas 5 i 6 obejrzeli spektakl ,,Hejter’’ ukazujący, jak niszczący wpływ na życie ludzkie i do jak wielu dramatów może doprowadzić hejt. Po przedstawieniu aktorzy wyszli na scenę, by w rozmowie z widzami podkreślić, że hejt to forma przemocy często tragicznej w skutkach i jak ważne jest niedopuszczenie do niego.