Magdalena Mierzwa LAUREATKĄ KURATORYJNEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO

W tym roku szkolnym Magdalena Mierzwa z kl. 8 została laureatką konkursu z języka polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Konkurs ten składa się z trzech części. W tym roku motywem przewodnim była maksyma Johanna Wolfganga von Goethego
„Radość jest matką wszystkich cnót”.
Etap pierwszy konkursu odbywał się w szkole. Do drugiego etapu przechodzili ci uczniowie z całego województwa podkarpackiego, którzy otrzymali najwyższą liczbę punktów z zadań konkursowych, m.in. Magda. Bardzo dobrze wypadła też w drugim etapie rejonowym, kwalifikując się do trzeciego - wojewódzkiego. Ostatni etap konkursu przeprowadzony został w Rzeszowie 16 marca 2024. Po opublikowaniu wyników na stronie kuratoryjnej, dowiedzieliśmy się, że Magda została jego laureatką. To ogromny sukces! Jest jedną z najlepszych uczennic z języka polskiego w województwie podkarpackim. Włożyła wiele pracy, by dotrzeć tak wysoko. Musiała przeczytać 10 lektur, kilkanaście wierszy, obejrzeć spektakle teatralne, filmy, poznać teksty kilku piosenek. Generalnie wykazać się umiejętnością bezbłędnego pisania wszelkich form wypowiedzi (m.in. recenzji, przemówienia, eseju) umiejętnością logicznego myślenia, analizowania i wnioskowania. Magda bardzo lubi czytać książki, więc połączyła trochę przyjemne z pożytecznym, pasję z nauką, radość czytania z radością poznawania. Cieszę się, że mogłam przygotowywać ją do tego konkursu. To ogromna przyjemność i satysfakcja pracować z młodą osobą, która chce poznawać polską literaturę i doskonalić posługiwanie się językiem ojczystym, uczy się na błędach, docieka, dostrzega analogie, potrafi formułować interesujące opinie, lubi pisać , chce się rozwijać. A taką właśnie jest Magda. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, żeby język polski na zawsze, niezależnie jaką drogę życiową wybierze, pozostał dla niej tym ulubionym, najdroższym, najważniejszym.
Jolanta Konior