Dzień w piżamie

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jakie uczucie towarzyszyłoby chodzenie do szkoły w piżamie lub szlafroku? Z pewnością wielu z nas marzyło o takim dniu, kiedy zamiast rano wstawać i ubierać się w ciuchy szkolne, moglibyśmy po prostu wskoczyć w ulubioną piżamę i ruszyć w drogę. Choć może wydawać się to surrealistycznym pomysłem, to właśnie taki dzień, obchodziliśmy w naszej szkole.
Jedną z głównych inspiracji do ustanowienia tego dnia jest sytuacja dzieci chorych przebywających w szpitalach. Dla nich ubranie się w piżamę to nie tylko wyraz komfortu, ale także symbol codziennej rzeczywistości. W szpitalu, dzieci często muszą spędzać długie godziny, a czasem nawet dni w łóżku, walcząc z chorobami i dolegliwościami. Dzień w piżamie jest sposobem, aby wyrazić wsparcie i solidarność z tymi młodymi wojownikami.