Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Dnia 21.11.2023 r.odbył się w naszej szkole "Dzień Życzliwości i Pozdrowień". Dzien ten służy promowaniu pokoju na całym świecie Aby zasymbolizować  radosć i optymizm towarzyszący nam tego dnia uczniowie przyszli ubrani do szkoły w kolorze zółtym. Główną ideą Dnia Życzliwosci jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między  ludźmi na całym  świecie.  To wspaniały moment do przypomnienia dobie,ile w naszych codziennych relacjach znaczą słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry czy dowidzenia a także jak wiele znaczy serdeczny uśmiech.Czwartoklasiści przygotowali krótką radiową prezentację na temat tradycji, historii i zasad życzliwości.
Każda klasa wybrała spośród siebie najżyczliwszą osobę i wykonała dla niej wspaniały order życzliwości. Nagrodzeni uczniowie otrzymali order i drobny upominek..Podczad tego dnia mogli wziąść również udział w zabawie, która polegała na pisaniu miłych liscików, czy pozdrowień, wrzucaniu ich do "Worka Źyczliwosci", a bastępnie ich losowaniu i przekazywaniu sobie nawzajem miłych słów. Zabawa wywołała wiele radosci i uśmiech na twarzach uczniów. Miejmy nadzieję że tski dzień jak dzidiaj zagosci w naszej sxkole na stałe.
Pamiętajmy, że bycie życzliwym nic nie kosztuje, a moze sprawć wiele radości i uśmiechu.Wszystkim, którzy uświętnili ten  dzień serdecznie dziękujemy a najżyczliwszym uczniom gratulujemy.
Koordynatorami akcji byli: Uczniowie klasy czwartej, Pedagog szkolny, Wicedyrektor szkoły.